Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze !

OSP TARNOSZYN ponownie zwycięzcą tegorocznych Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych!
W dniu 7 lipca 2019 r. na stadionie sportowym w Wożuczynie Cukrowni odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do rywalizacji przystąpiło 19 drużyn męskich OSP oraz 4 drużyny kobiece. Na zawody przybyli m.in: Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Dariusz Czop Sekretarz Powiatu, bryg.Andrzej Mandziuk Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim, Stanisław Świderek Leśniczy Leśnictwa Grodysławice, Jacek Wiśniewski Wòjt Gminy Krynice, Roman Miedziak Wòjt Gminy Rachanie, Tomasz Tyrka Wòjt Gminy Jarczòw, Łukasz Kłębek Wòjt Gminy Ulhòwek, Andrzej Adamek Wòjt Gminy Bełżec, Andrzej Podgòrski Burmistrz Tyszowiec, st.bryg. w st.spocz. Stanisław Kielech, Jan Kowalczyk Skarbnik Zarządu Oddziału Wojewòdzkiego ZOSP RP, dh Piotr Krzych Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP,prezesi i naczelnicy OSP z terenu powiatu oraz licznie przybyli kibice. Gościem honorowym była delegacja strażakòw z powiatu Freudenstadt (Niemcy) na czele z Frankiem Jahrausem . Po uroczystym podniesieniu flagi państwowej głos zabrał gospodarz miejsca Roman Miedziak Wójt Gminy Rachanie oraz Henryk Karwan Starosta Tomaszowski. Zawody rozpoczęto uroczystym przemarszem jednostek OSP, któremu przewodniczył kpt. Artur Kaczkowski z PSP w Tomaszowie lubelskim. Zawodnicy oraz zawodniczki rozpoczęli rywalizacje od prezentacji musztry, kolejno sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe. Nad porządkiem zawodów czuwał skład sędziowski pod czujnym okiem st.kpt. Ryszarda Necia.
Klasyfikacja końcowa w kategorii kobiecych drużyn uplasowała się następująco:
I miejsce KDP Zadnoga
II miejsce KDP Czermno
III miejsce KDP Kazimieròwka
Klasyfikacja końcowa w kategorii męskich drużyn:
I miejsce OSP Tarnoszyn
II miejsce OSP Susiec
III miejsce OSP Zwiartów
Uroczystej koronacji dokonali: Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, bryg. Andrzej Mandziuk Komendant Powiatowy PSP, Jan Kowalczyk z Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP oraz Frank Jahraus, który także ufundował puchary dla drużyn za najlepiej wykonaną musztre. Serdecznie gratulujemy wszystkim druhom i druhnom!

KomentarzUdostę