Powiatowe Święto Policji

Funkcjonariusze policji z powiatu tomaszowskiego świętowali w sobotę 20 lipca 2019 r. podczas uroczystych obchodów Powiatowego Święta Policji.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele ZNMP w Tomaszowie Lubelskim a następnie w Parku Miejskim, gdzie funkcjonariusze otrzymali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radka Bąchóra akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W uroczystościach wzięli udział m.in. Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Dariusz Czop Sekretarz Powiatu, Adam Piasecki Przewodniczący Rady Powiatu, Wiesław Cielica Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Jan Fila i Jacek Pawłucki Członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Dariusz Krech Dyrektor TDK, Monika Pikuła Kierownik KRUS, Mirosław Fus Przewodniczący Rady Miasta Tomaszów Lubelski, Janusz Brodowski Sekretarz Miasta, bryg. Andrzej Mandziuk Komendant Powiatowy PSP, płk SG Leszek Surmacz Komendant Placówki SG w Hrebennem, kpt. Łukasz Będziejewski Zastępca Komendanta Placówki SG w Lubyczy Królewskiej, Marek Łuszczyński Burmistrz Lubyczy Królewskiej oraz Andrzej Adamek Wójt Gminy Bełżec.

W tym roku awanse otrzymało 41 policjantów, w tym 4 policjantów otrzymało awans w drodze wyróżnienia, jeden funkcjonariusz, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji nadkom. Mariusz Joniec otrzymał awans przyznany przez Komendanta Głównego Policji na podinspektora Policji. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości odbył się piknik rodzinny, który rozpoczął się rozstrzygnięciem konkursu pod nazwą: „POLICJA W PRZYSZŁOŚCI OCZAMI DZIECI I MŁODZIEŻY”.

Spośród 175 prac biorących udział w konkursie, wyłonionych zostało siedem zwycięskich prac:

w kategorii wiekowej klasy I-IV szkoły podstawowej

• I miejsce – Natalia Szokało – uczennica Szkoły Podstawowej w Szarowoli
  • II miejsce  – Jakub Bednarek – uczeń Szkoły Podstawowej w Wożuczynie
  • III miejsce –  Antoni Nowak – uczeń  Szkoły Podstawowej w Tarnoszynie

w kategorii wiekowej klasy V-VIII szkoły podstawowej

• I miejsce – Filip Łukasik-Bożek – uczeń Szkoły Podstawowej w Telatynie
  • I miejsce – Piotr Piwko – uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
    w Tomaszowie Lubelskim
  • II miejsce  – Kacper Piechnik – uczeń Szkoły Podstawowej w Szarowoli
  • III miejsce –  Jakub Szaruga – uczeń Szkoły Podstawowej w Telatynie

Ponadto spośród wszystkich nadesłanych prac zostały wyróżnione dwie prace plastyczne:

• wyróżnienie – Emilia Słoboda – uczennica Szkoły Podstawowej w Tarnoszynie
  • wyróżnienie – Aleksandra Fus – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie
    Lubelskim

W programie pikniku był także: pokaz sprzętu policyjnego, strażackiego, straży granicznej, 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu, Jednostki Strzeleckiej 2019 im. gen. Tadeusza Piskora w Tomaszowie Lubelski, udział maskotki policyjnej „Gryfa”, znakowanie rowerów, tresura psów służbowych, konkursy z nagrodami dla dzieci pod nazwą „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” oraz „STOP Dopalaczom”, pokaz z zakresu techniki kryminalistycznej, występy artystyczne przygotowane przez Tomaszowską Akademię Sztuk Walki, Zespół Tamburino, warsztaty wokalne TDK, Tomaszowską Kapelę Podwórkową oraz zespół „HIGH HEAD”.