Komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tomaszowie Lubelskim.

W związku z wystąpieniem na terenie powiatu tomaszowskiego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) zostanie przeprowadzona akcja poszukiwania padłych dzików na terenach leśnych. Poszukiwania planowane są w godzinach 9.00 -14.00, w następujących lokalizacjach:

W dniu 29 lipca – kompleks leśny „Dąbrowa”- na zachód od drogi krajowej Nr 17, między Dąbrową Tomaszowską a Dąbrową Tarnawacką.

W dniu 30 lipca – kompleks leśny „Dąbrówka”- leśnictwo Skrzymny Ostrów, między miejscowościami Tarnawatka-Tartak, Huta Tarnawacka, Tymin, Przecinka, Wieprzów.

W dniu 31 lipca – kompleks leśny „Cegielnia” – leśnictwo Bełżec, między miejscowościami Jeziernia-Podbełżec, Bełżec I, Bełżec II, Chyże.

W przeszukaniu obszarów leśnych uczestniczyć będą przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej, Nadleśnictwa Tomaszów, koł łowieckich (z bronią palną) oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

W dniu prowadzenia akcji nie należy zbliżać się do wymienionych wyżej kompleksów leśnych. Kierowców poruszających w tych dniach po drogach sąsiadujących z obszarem przeszukiwań prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.