70 lat OSP Łaszczówka

W niedzielę 21 lipca 2019 oku druhowie z OSP Łaszczówka gmina Tomaszów lubelski świętowali 70-lecie istnienia swojej jednostki.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Łaszczówce. Dalsza część uroczystości odbyła się na boisku szkolnym w Łaszczówce. Wszystkim zgromadzonych powitała Marzena Czubaj-Gancarz Wójt Gminy Tomaszów Lubelski. Zasłużeni druhowie zostali odznaczeni medalami oraz odznaczeniami. Na jubileusz przybyło wielu gości m.in. Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Mariusz Tłuczek przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, Arkadiusz Bratkowski Radny Sejmiku Wojewódzkiego, płk w st. spocz. Mieczysław Skiba, bryg. Andrzej Mandziuk Komendant Powiatowy PSP, st.bryg. w st. spocz. Stanisław Kielech, Kazimierz Organista Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Tomaszowie Lubelskim, Marek Gmiterek przedstawiciel Poseł Agaty Borowiec oraz Józef Augustyniak Dyrektor SP w Łaszczówce. Świętowanie umilił występ ludowego zespołu śpiewaczy “Sąsiadeczki”.
fot. GOK Podhorce