Odsłonięto Kolumnę Papieską

W wielu miastach w Polsce odbywają się uroczystości i okolicznościowe spotkania związane z 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Papież w 1979 r. odwiedził łącznie osiem miast, a w spotkaniach z nim mogło uczestniczyć nawet 10 milionów osób.
Między innymi w Zamościu w dniu 19 maja 2019 r. odbyło się uroczyste nadanie imienia skwerowi przy Katedrze Zamojskiej. Skwer nosi teraz imię św. Jana Pawła II.
W Tomaszowie Lubelskim w niedzielę 2 czerwca została odsłonięta Kolumna Papieska. Kolumnę ufundował ksiądz proboszcz Grzegorz Świtalski oraz parafianie parafii pw. Świętego Ojca Pio. To już 18 kolumna pamięci historycznej w Tomaszowie Lubelskim.

W uroczystościach wzięli udział: Tomasz Zieliński poseł na Sejm RP, Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski, Jan Fila Radny Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Kodymowski Dyrektor SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim oraz mieszkańcy miasta.