Konferencja Posła i Starosty

W dniu dzisiejszym Henryk Karwan Starosta Tomaszowski uczestniczył w Konferencji dotyczącej Programu „Rodzina 500+” zorganizowanej przez Tomasza Zielińskiego Posła na Sejm RP. Konferencja odbyła się w Biurze Poselskim przy ul. Lwowskiej 67 w Tomaszowie Lubelskim. Głównym tematem obrad była rozszerzająca się zmiana w programie „Rodzina 500+” w związku z którą już od 1 lipca 2019 świadczenie 500 + będzie przysługiwać na każde dziecko, czyli również na pierwsze, bez względu na dochody rodziny. Także od 1 lipca można składać wnioski on-line a od 1 sierpnia w wersji papierowej.Starosta Tomaszowski zaznaczył, że odkąd zaczął funkcjonować program 500+ sytuacja polskich rodzin wyraźnie się poprawiła .W 2015 roku 1,78% PKB trafiało do polskich rodzin, w 2017 już 3,11 PKB . W całej Polsce programem “Rodzina 500 plus” objętych jest 55 proc. wszystkich dzieci w wieku do 18 lat (blisko 3,8 mln dzieci). Najwięcej dzieci objętych programem zamieszkuje województwo lubelskie (61 proc. dzieci w wieku do 18 lat).