Jubileusz OSP Machnówek

Kolejny piękny jubileusz istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej obchodzili tym razem strażacy z Machnówka gminy Ulhówek. Uroczystości 70-lecia istnienia OSP Machnòwek na czele z prezesem druhem Leszkiem Harczukiem rozpoczęła Msza Święta w pobliskim Kościele pw. NMP Królowej Polski pod przewodnictwem proboszcza ks. Piotra Gałczyńskiego. Później na placu przy remizie strażackiej odbyła się dalsza część obchodów m.in wręczenie odznaczeń i przemówienia zaproszonych gości. Wójt Gminy Ulhówek Łukasz Kłębek witając Jubilatów, wszystkie delegacje z terenu gminy oraz gości podkreślił jak ważną rolę pełnią druhowie i druhny . W uroczystościach uczestniczyli: Wiesław Cielica Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Małgorzata Mamrocha, która przybyła w imieniu Tomasza Zielińskiego Posła na Sejm RP, bryg. Andrzej Mandziuk Komendant PSP w Tomaszowie Lubelskim, st. bryg. w st. spocz. Stanisław Kielech Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego , Jan Kowalczyk Kierownik USC Gminy Ulhówek, Piotr Krzych Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Janusz Myszkowski Komendant Gminny ZOSP RP w Ulhówku. Wydarzenie uświetnił występ zespołów: Tarnina z Tarnoszyna i Jaśmin z Rzeplina oraz strażacki poczęstunek. Szanownym Jubilatom oraz wszystkim Rycerzom Świętego Floriana życzymy pomyślności, kolejnych pięknych jubileuszy oraz zawsze szczęśliwych powrotów do domu!