Intronizacja Relikwii Świętego Jana Pawła II

W piątek 21 czerwca 2019 roku w parafii pw. Świętego Maksymiliana Kolbego Ulhówku odbyła się uroczystość Intronizacji Relikwii Świętego Jana Pawła II. O relikwie wystarał się proboszcz tamtejszej parafii ks. Stanisław Tymosz I Wiesław Cielica Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.Podczas uroczystości gościem honorowym był arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który przewodniczył uroczystościom przekazania relikwii św. Jana Pawła II.„Św. Jan Paweł II chociaż był papieżem, to nigdy nie przestał być człowiekiem” – mówił w homilii abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, były osobisty sekretarz Papieża Jana Pawła II w latach 1996–2007. Na wydarzenie przybyli m.in. Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Dariusz Czop Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego, Wiesław Cielica Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Łukasz Kłębek Wójt Gminy Ulhówek, Alina Konefał- Pilip Sekretarz Gminy Ulhówek, Jan Kowalczyk Kierownik USC w Ulhówku,Stanisława Ziober Przewodnicząca Rady Gminy Ulhówek,przedstawiciele jednostek OSP, sołtysi oraz dyrektorzy szkół z terenu gminy Ulhówek.