Czytali dzieciom

Cała Polska czyta dzieciom to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Poprzez nadawanie spotów reklamowych w mediach i inne działania promocyjne, edukacyjne i organizacyjne, Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.
Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” (CPCD) zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie, Fundacja przypomina o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż szkoła.
W dniu dzisiejszym w Tomaszowskim Domu Kultury odbyła się już XVIII edycja tej pięknej akcji. Na zaproszenie Romana Kani, Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego władze Powiatu Tomaszowskiego Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski oraz Dariusz Czop Sekretarz Powiatu także wzięli udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Utwory literackie czytali m.in.: Anna Romanowicz-Łagowska Dyrektor Biura Tomasza Zielińskiego Posła na Sejm RP, Jacek Pawłucki Dyrektor Biblioteki Publicznej oraz Janusz Brodowski Sekretarz Miasta Tomaszów Lubelski, Dariusz Krech Dyrektor Tomaszowskiego Domu Kultury.