Powiatowy Dzień Strażaka

W dniu wczorajszym tj 12 maja 2019r. odbył się Powiatowy Dzień Strażaka. Gospodarzem spotkania byli strażacy z OSP Zwiartów, którzy obchodzili także jubileusz 90-lecia istnienia swojej jednostki. Tradycyjnie obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się mszą świętą. Tegoroczne uroczystości zaszczycili swoją obecnością: Tomasz Zieliński poseł na Sejm RP, Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski, Jacek Wiśniewski Wójt Gminy Krynice , st. bryg. Piotr Zmarz Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP ,bryg. mgr inż. Andrzej Mandziuk Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim, Zbigniew Naklicki Wójt Gminy Susiec, Roman Miedziak Wójt Gminy Rachanie, Andrzej Adamek Wójt Gminy Bełżec, Mieczysław Szaruga Sekretarz Gminy Telatyn, Marek Łuszczyński Burmistrz Lubyczy Królewskiej, Andrzej Dmitroca Dyrektor ZDP w Tomaszowie Lubelskim, Jan Kowalczyk Kierownik USC w Ulhówku, kom. Bogdan Kulas Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim. Na Święto przybyły jednostki OSP z terenu powiatu tomaszowskiego. Po powitaniach i przemówieniach nadszedł czas na awanse i odznaczenia. Druhowie z OSP Nowosiółki z Gminy Telatyn zostały włączone do KSRG. Wszystkim strażakom ochotnikom życzymy bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji!