Orkiestra z Niemiec zagrała w Tomaszowie

Młodzieżowa Dęta Orkiestra Symfoniczna z Freudenstadt z Niemiec 26 maja 2019 roku wystąpiła w Tomaszowskim Domu Kultury. Muzycy przyjechali na zaproszenie Starostwa Powiatowego.

Młodzieżowa Dęta Orkiestra Symfoniczna z Freudenstadt powstała z połączenia dwóch orkiestr – Orkiestry Gymnasium Keplera i Szkoły Muzycznej powiatu Freudenstadt.

W skład orkiestry wchodzi 80. muzyków,młodych ludzi niezwykle zaangażowanych muzycznie, którzy czerpią radość z muzykowania.

Od 2011 roku orkiestrą dyryguje Krystian Pyndl.

Orkiestra odnosi wiele sukcesów, gra koncerty w miastach i powiatach partnerskich takich jak Powiat Tomaszowski, Dreźnie czy Wiedniu.

Największe osiągnięcie orkiestry to zdobycie 2 miejsca na Festiwalu Muzyki Jazzowej w roku 2017.

Zorganizowanie koncertów w Tomaszowie Lubelskim, Majdanie Górnym i Suścu (w dniach 25-29 maja) odbywa się dzięki zaangażowaniu władz Starostwa Tomaszowskiego oraz władz Powiatu Freudenstadt.

W Tomaszowskim Domu Kultury muzycy zagrali utwory z aktualnego programu “Goes jazz”, aranżacje muzyki swing, rock, funk, muzyki latynoamerykańskiej i dixieland.

Koncertu wysłuchali Jarosław Korzeń – wicestarosta Powiatu Tomasowskiego, Józef Marynicz – dyrektor Wydziału Integracji Europejskiej, Rozwoju Gospodarczego i Promocji przy Starostwie Powiatowym oraz mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego.

27 maja muzycy spotkają się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.