Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Uroczyste obchody religijno-patriotyczne 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim.

Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów SP Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim przedstawiciele władz oraz służb złożyły wieńce pod pomnikami Konstytucji 3 maja i Tadeusza Kościuszki. W uroczystościach udział wzięli min.: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski, Jacek Pawłucki Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, Leszek Piwko Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tomaszowie Lubelskim, Artur Deryło Komendant Powiatowy Policji, Andrzej Mandziuk Komendant Powiatowy PSP oraz Leszek Dmitroca Nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski.

fot. Piotr Łoza/Magdalena Tereszczuk