“Nowe technologie. Czyste powietrze”

„Nowe Technologie. Czyste Powietrze”- to temat Konferencji, która odbyła się w dniu dzisiejszym w Hotelu Antoni Wellness & Spa w Łaszczówce w ramach projektu „Czyste Powietrze w województwie lubelskim, wsparcie lokalnych społeczności”.

Organizatorami spotkania byli: Henryk Karwan Starosta Tomaszowski oraz Marek Drączkowski Prezes Fundacji Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. E.Kwiatkowskiego w Lublinie. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Zdzisław Antoń Starosta Lubelski, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego. W spotkaniu udział wzięli m.in. : Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski, który powitał przybyłych gości, Katarzyna Gucz i Jacek Pawłucki Członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Eliza Wróblewska koordynator projektu „Czyste Powietrze” w powiecie tomaszowskim, Zbigniew Naklicki Wójt Gminy Susiec, Marzena CzubajGancarz Wójt Gminy Tomaszów Lubelski, Marek Łuszczyński Burmistrz Lubyczy Królewskiej, Andrzej Podgórski Burmistrz Tyszowiec, Grażyna Komadowska Przewodnicząca Rady Gminy w Bełżcu, Jarosław Romanowski Przewodniczący Rady Gminy w Telatynie, Renata Miziuk Prezes PGKiM, Monika Pikuła Kierownik KRUS w Tomaszowie Lubelskim, Piotr Pasieczny Wójt Gminy Tarnawatka, Halina Czarnecka Radna Powiatu Tomaszowskiego, Jacek Wiśniewski Wójt Gminy Krynice, Leszek Dmitroca Nadleśniczy nadleśnictwa Tomaszów Lubelski oraz Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski.Wśród tematów, które pojawiły się w panelach dyskusyjnych poruszono kwestie źródeł finansowania inwestycji ekologicznych w województwie lubelskim, inwestycji w rolnictwie i jego otoczeniu oraz zastosowania nowych technologii w trosce o czyste powietrze. Zaprezentowano również stan wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-20 oraz prognozy na przyszłą perspektywę UE. Spotkanie zakończyła dyskusja uczestników spotkania z prelegentami, którzy występowali podczas poszczególnych paneli.