Otwarcie Biura Obsługi Programu „Czyste Powietrze”

W   dniu 29.03.2019r. w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim odbyło się uroczyste otwarcie biura obsługi Programu „Czyste Powietrze”. Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Paweł Gilowski i Starosta Tomaszowski Henryk Karwan podpisali porozumienie w sprawie funkcjonowania biura. W uroczystościach wziął udział Poseł Tomasz Zieliński. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie w ramach ogólnokrajowego Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Wnioski mogą składać właściciele nieruchomości położonych na terenie województwa lubelskiego. Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu ze strony mieszkańców województwa lubelskiego Programem Priorytetowym „Czyste powietrze”, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie  wspólnie ze Starostą Tomaszowskim Henrykiem Karwanem uruchomił Biuro Czyste Powietrze w Tomaszowie Lubelskim, w którym będą udzielane szczegółowe informacje nt. możliwości uzyskania dofinansowania w ramach Programu oraz przyjmowane wnioski. Tym samym informujemy, że od dnia 1 kwietnia br. (poniedziałek) osoby zainteresowane dofinansowaniem do wymiany źródła ciepła i docieplenia jednorodzinnych budynków mieszkalnych mogą uzyskać osobiście informacje nt. Programu Priorytetowego „Czyste powietrze” w Biurze Obsługi Czystego Powietrza pod adresem:

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim

ul.Lwowska 68

Nr pok. 53, II piętro w godz. 9:00 – 13:00.

Pytania, wątpliwości i trudności dotyczące Programu Czyste Powietrze można uzyskać pod

nr tel. 533 398 872. Osoba do Kontaktu : Pani Eliza Wróblewska