Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

20 marca 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Lub. odbyły się eliminacje powiatowe kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach udział wzięło 25 uczestników wyłonionych w drodze eliminacji gminnych. Osoby, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach na szczeblu powiatowym przechodzą do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu w Lublinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki. Wręczenia nagród dokonali: Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku  Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Kazimierz Organista, V-ce Starosta Jarosław Korzeń oraz Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim bryg. Andrzej Mandziuk.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
     I grupa wiekowa

1. Jakub Nowosad
2. Mikołaj Misiak
3. Gabriel Buczak

II grupa wiekowa

1. Mikołaj Wojtasiewicz
2. Jakub Bucior
3. Kamil Pisarczyk

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

1. Łukasz Teterycz
2. Tomasz Adamek