Obchody Dnia Konsumenta

W Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim 27 bm. Odbyła się konferencja z okazji obchodów Światowego Dnia Konsumenta. Konferencję otworzył Starosta Henryk Karwan , który przywitał przybyłych gości i licznie zgromadzoną publiczność. Tematyka konferencji obejmowała m.in. prelekcje z zakresu ochrony praw i interesów konsumentów, takich jak: prawo do reklamacji, prawa i obowiązku przy zawieraniu umów na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa. Przedstawiona została też informacja na temat funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej, a przedstawiciele KP Policji zaprezentowali film prewencyjny „Sto oszustom” przedstawiający metody działania wszelkiej maści oszustów i jak się przed nimi bronić. Głównym organizatorem konferencji była Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tomaszowie Lubelskim Edyta Pawłowska-Krawczyk.