Kolej powraca !

Program kolejowy #CPK to 10 szprych (tras) łączących Centralny Port Komunikacyjny z większością regionów Polski , wraz z możliwością skomunikowania z sąsiednimi krajami

W ramach tych dziesięciu kierunków powstaną połączenia kolejowe na trasie: >CPK – Warszawa – Otwock – #Lublin#Trawniki#Chełm oraz > #Trawniki – #Krasnystaw –– #Zamość#TomaszówLubelski#Bełżec – granica państwa.

W ramach inwestycji, część linii kolejowych zostanie od nowa wybudowanych przez CPK, a część zmodernizowanych i wybudowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA , która jest zarządcą infrastruktury kolejowej w Polsce i zajmuje się modernizacją linii istniejących.

Kolejowa części Programu CPK to nowe linie prowadzące z dziesięciu kierunków do CPK i Warszawy. W efekcie – dojazd pociągiem do centralnego lotniska zajmie nie dłużej niż 2 godziny. W zasięgu sieci znajdą się największe miasta w kraju. Dojazdem do CPK objęte będą także przygraniczne obszary Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i obwodu kaliningradzkiego.

Centralny Port Komunikacyjny jest najważniejszą polską inwestycją infrastrukturalną. Port będzie węzłem przesiadkowym zlokalizowanym między Warszawą i Łodzią.