“Gramy dla Niepodległej” Finał

2 marca na hali Zespołu Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim odbył się Turniej Finałowy Halowej Piłki Nożnej 30+ o Puchar Posła RP Tomasza Zielińskiego „Gramy dla Niepodległej”. Był to kolejny, czwarty już turniej rozegrany w ramach serii zmagań, które zainaugurowano 10 lutego. Każdy z nich rozegrano pod patronatem innej znanej osobowości, która zapisała się złotymi zgłoskami w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Dzisiaj rywalizowano pod patronatem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podobnie jak w poprzednich tygodniach, wszystkie cztery turnieje poprzedzane były rozgrywkami dziecięcymi.
Przedstawiamy klasyfikację końcową:
I miejsce – KP Policji
II miejsce – Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce – Zajazd Biesiada
IV miejsce – Gmina Susiec
V miejsce – Miasto Tomaszów Lubelski
Po rozegraniu ostatnich meczów nastąpiło uroczyste zakończenie serii turniejów. Nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Jarosława Stawiarskiego, Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka i Wicemarszałka Sejmu RP Beatę Mazurek wręczali: Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, Starosta Tomaszowski Henryk Karwan, Przewodniczący Rady Miasta Tomaszów Lubelski Mirosław Fus, Wójt Gminy Krynice Jacek Wiśniewski, Wójt Gminy Rachanie Roman Miedziak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wiesław Cielica, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” Stanisław Pryciuk oraz Skarbnik Gminy Tomaszów Lubelski Grzegorz Gałan. Z ramienia Wojewody na rozdaniu nagród obecni byli również Aleksander Kalisz – Zastępca Kierownika Oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców LUW Delegatura w Zamościu oraz przedstawiciel Marszałka Województwa, Tadeusz Lizut – pracownik Departamentu, Kultury, Edukacji i Sportu UM w Lublinie.
Każdy z zespołów został nagrodzony pucharem i pamiątkowym dyplomem, a każdy z zawodników otrzymał od organizatorów zestaw patriotyczny. Oprócz ww. drużyn, które zajęły miejsca 1-5, w turniejach rywalizowały gminy: Lubycza Królewska, Telatyn, Ulhówek, Tomaszów Lubelski, Tyszowce, Tarnawatka, Rachanie, Łaszczów i Krynice.
Poza wyróżnieniami drużynowymi, uhonorowano również najlepszych graczy w następujących kategoriach:
Najlepszy zawodnik – Artur Deryło (KP Policja)
Najwszechstronniejszy zawodnik – Paweł Bielec (Susiec)
Najlepszy bramkarz – Piotr Wojtowicz (Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim)
Najlepszy strzelec – Jacek Paszkiewicz (Zajazd Biesiada – 18 bramek)
Najstarszy zawodnik – Witold Semczuk (Gmina Krynice).
Dziękujemy również KGW Szarowolanki za przygotowanie pysznego poczęstunku dla zawodników.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom ambicji, determinacji i walki do ostatniego gwizdka. Dziękujemy za udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu upowszechniającym idee Niepodległości wśród mieszkańców naszego powiatu.