„Farmy wiatrowe w obiektywie”

Od 25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Podhorcach można oglądać wystawę „Farmy wiatrowe w obiektywie”

Prezentowane na niej zdjęcia mieszkańcy powiatu tomaszowskiego nadesłali na konkurs „Farmy wiatrowe w obiektywie” organizowany przez EDP Renewables.
Mogli w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy powiatu, niezależnie od tego, czy fotografują od lat, czy dopiero uczą się robić zdjęcia. Organizator zabawy nagrodził trzy osoby:Aleksandrę Torbiczuk (I miejsce), Michała Wolskiego (II miejsce)oraz Pawła Żukowskiego (III miejsce), a także wyróżnił autorów 16 zdjęć. Fotografie laureatów oraz innych uczestników konkursu można od niedzieli 25 listopada oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Podhorcach. Prezentowane prace pokazują nie tylko nowoczesne turbiny wiatrowe, ale przede wszystkim piękno lokalnej natury i przywiązanie mieszkańców do swojej Małej Ojczyzny.

Kolejne miejsce, w którym będzie można zobaczyć najpiękniejsze zdjęcia wiatraków, to świetlica w Majdanie Górnym. W 2019 r. planowana jest również wystawa plenerowa, podczas której zaprezentowane zostaną konkursowe prace.

Uwiecznione na fotografiach farmy wiatrowe w powiecie tomaszowskim, należące do EDP Renewables, znajdują się na terenie gmin Tomaszów Lubelski, Jarczów oraz Tyszowce. Tworzą je 42 turbiny o łącznej mocy 76,5 MW.

Więcej informacji na temat EDPR: www.poland.edpr.com.