Strażacy obchodzili 100-lecie Odzyskania Niepodległości !

W Tomaszowie Lubelskim w dniu 30 września br. odbyły się uroczystości patriotyczno religijne upamiętniające 100-lecie Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorem uroczystości był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tomaszowie Lubelskim przy współpracy Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Nadleśnictwa Tomaszów. W uroczystościach udział wzięli strażacy ochotnicy reprezentujący wszystkie 126 jednostek OSP z terenu powiatu tomaszowskiego. Uroczystości rozpoczęły się w kościele Św. Józefa Mszą Świętą której przewodniczył ksiądz Stanisław Szałański kapelan tomaszowskich strażaków oraz ksiądz dziekan Grzegorz Chabros. Po zakończeniu nabożeństwa strażacy na czele z orkiestrą strażacką przemaszerowali pod pomnik upamiętniający pobyt Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim , gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Komendanci gminni OSP złożyli meldunki o stanie organizacyjnym swoich jednostek. Meldunki przyjmował Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Kazimierz Organista. Przedstawiciele wszystkich jednostek OSP otrzymali z rąk Starosty Jana Kowalczyka okolicznościowe podziękowania. Podziękowaniami uhonorowaną również wszystkich burmistrzów  i wójtów z powiatu tomaszowskiego, a także byłych komendantów Komendy Powiatowej PSP st. bryg. Stanisława Kielecha, mł. bryg. Henryka Mąkala oraz obecnego komendanta bryg Andrzeja Mandziuka, a także nadleśniczego Leszka Dmitrocę. Okolicznościowe wystąpienie wygłosił Prezes ZOP Kazimierz Organista. Podziękowania strażakom złożyli też Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk oraz st. bryg. w st. spoczynku Mieczysław Skiba. Na zakończenie uroczystości orkiestra strażacka pod batutą Bogdana Pałczyńskiego odegrała hymn strażacki.