„Srebrny Gryf” po raz trzynasty !

Po raz trzynasty odbyła się uroczysta gala wyróżnienia „Srebrny Gryf”. Wyróżnienie zostało ustanowione uchwałą Rady Powiatu. Jego celem jest wskazanie i uhonorowanie firm, organizacji, osób, które swoją przedsiębiorczością i kreatywnością wpływają na rozwój społeczno-gospodarczy Powiatu Tomaszowskiego. Wyłonieniem Laureatów zajmuje się Kapituła, która każdego roku przeprowadza procedurę wyłaniania laureatów. W uroczystej gali wzięli udział zaproszeni goście. Arkadiusz Bratkowski- członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Joanna Pastuszuk zastępca dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Obecne były władze Powiatu Tomaszowskiego starosta Jan Kowalczyk, wicestarosta Jerzy Wereszczak, burmistrzowie i wójtowie , przedsiębiorcy i samorządowcy. Trzynasta Gala Wyróżnienia „Srebrny Gryf” Powiatu Tomaszowskiego zorganizowana została w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy, pod patronatem „Kroniki Tygodnia”. Tegorocznych Laureatów przedstawiła Przewodnicząca Rady Powiatu i przewodnicząca Kapituły Teresa Chrastina. Kapituła postanowiła w roku 2018 wyróżnić dwie firmy:

  1. Anna i Krzysztof Antoszak-Hurtownia w Tomaszowie Lubelskim za dynamiczny rozwój firmy rodzinnej, łączenie pracy i hobby w obszarze dom i ogród. Firma rozpoczęła działalność w 1996 roku jako hurtownia nasion. Z upływem lat poszarzała swój asortyment o artykuły do wyposażenia rolnictwa oraz ogrodnictwa, środki ochrony roślin, nawozy, użyźniacze glebowe, systemy nawadniające artykuły dekoracyjne oraz węgiel. Państwo Anna i Krzysztof Antoszak w ciągu 22 lat istnienia firmy włożyli dużo ciężkiej pracy i dołożyli wszelkich starań aby każdy klient odwiedzający ich sklepy był zadowolony i powrócił ponownie.
  2. „Dary Pszczół – Gospodarstwo Pasieczne Andrzej Lisecki z Dynisk Starych za kultywowanie tradycji rodzinnych w pszczelarstwie, popularyzację znaczenia pasiek i produktów pszczelarskich w środowisku. Gospodarstwo zostało założone przez seniora rodu Kazimierza Liseckiego w 1949 roku. Obecnie gospodarstwo liczy 360 pni, jest pasieką rodzinna prowadzoną przez mistrza pszczelarskiego Andrzeja Liseckiego wraz z rodziną. Pozyskiwanie miodu odbywa się w systemie stacjonarno-wędrownym wykorzystując lokalne pożytki wiosenne. W 2005 roku Gospodarstwo otrzymało tytuł Mistrza Pszczelarskiego i srebrną odznakę polskiego Związku Pszczelarskiego.