Turniej motoryzacyjny

9 marca 2018 roku Zespół Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim trzeci raz zorganizował „Turniej techniczno – motoryzacyjny” dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Powiatu Tomaszowskiego. Udział w turnieju wzięło 7 trzyosobowych drużyn z gimnazjów: z Bełżca, Jarczowa, Lubyczy Królewskiej, Nabroża, Tarnawatki i dwa z Tomaszowa Lubelskiego. Celem turnieju jest propagowanie wiedzy technicznej i kształcenia zawodowego szczególnie w kierunkach deficytowych, potrzebnych na lokalnym i krajowym rynku pracy.
Turniej składał się z dwóch części. Test wiedzy techniczno – motoryzacyjnej wyłonił dziesięciu uczniów, którzy wzięli udział w części praktycznej. Wykonywali trzy zadania: rozpoznawanie części, montażu układów elektrycznych oraz pomiarów suwmiarką.
Po zsumowaniu punktów z obu części techniczno – motoryzacyjną szkołą Powiatu Tomaszowskiego zostało Gimnazjum w Jarczowie. Indywidualnie I miejsce zajął Marcin Gardyjas (Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim), II Gabriel Birunt (Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim), III miejsce Paweł Borowicz (Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim). Wśród laureatów znaleźli się także: Jakub Bartecki, Jakub Kielar i Marcin Wybranowski (Gimnazjum w Jarczowie), Daniel Has i Kacper Ożóg (Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej), Kacper Skowronek (Gimnazjum w Bełżcu) i Patryk Puźniak (Gimnazjum w Tarnawatce).
Okazały puchar otrzymało Gimnazjum w Jarczowie, zaś dziesięciu laureatów cenne nagrody – zestawy narzędzi, mierniki i inne. Wręczali je Wicestarosta Tomaszowski Jerzy Wereszczak, Sekretarz Powiatu Stanisław Cisło i Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim Janusz Joniec. Fundatorami nagród byli Starosta Tomaszowski i Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4.
Uczestnicy turnieju i ich opiekunowie mieli też możliwość poznania nowoczesnej bazy dydaktycznej Zespołu, wzbogaconej ostatnio o nowe obrabiarki, w tym tokarkę i frezarkę sterowane numerycznie CNC. Wysłuchali bardzo ciekawego wykładu połączonego z prezentacją na temat historii, budowy i działania systemów alarmowych instalowanych w samochodach. Przeprowadził je p. Mirosław Drzewosz.