Nagroda dla Stowarzyszenia z Tomaszowa Lubelskiego.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lub. zdobyło tytuł SuperLodołamacza 2015. Wręczenie wyróżnienia odbyło się 14 września 2015 roku w Rzeszowie w ramach Podkarpacko – Lubelskiej Regionalnej Gali Jubileuszowej X Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2015.
Podczas uroczystości w Rzeszowie Tomaszowskie koło zdobyło wyróżnienie w kategorii praca społeczna. Lodołamacze to nagrody dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i działających na ich rzecz.
Statuetkę oraz dyplom odebrali: pani Stanisława Raczkiewicz, wiceprzewodnicząca Zarządu Koła, Wioletta Żuk i Krzysztof Wiśniewski- przedstawiciele pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej.
Szczególną uwagę zwrócono na utworzenie systemowego rozwiązywania problemów osób z niepełnosprawnością intelektualną, podkreślając, że przygotowanie tych osób do aktywności społecznej i zawodowej Stowarzyszenie rozpoczyna już od okresu wczesnego dzieciństwa poprzez kolejne etapy ich życia. Kompleksowe, wielodyscyplinarne i ustawiczne wsparcie jest świadczone w ramach działalności utworzonych przez Stowarzyszenie placówek: Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego wraz z Ośrodkiem Rehabilitacji Dziennej, Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Ośrodka Wsparcia, Zakładu Aktywności Zawodowej oraz Mieszkań Treningowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.