Powiatowy Dzień Strażaka 2014

W niedzielę 4 maja 2014 r. w  Tyszowcach  uroczyście  obchodzono Powiatowy Dzień Strażaka.  Swoją obecnością zaszczyciły nas delegacje samorządowców  i strażaków  ze  Lwowa i Żółkwi na Ukrainie oraz z partnerskiego Powiatu Freudenstadt w Niemczech. Ponadto na uroczystość przybyli m.in. Europoseł Arkadiusz Bratkowski i Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Z-ca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie, Przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego, władze samorządowe Powiatu Tomaszowskiego Starosta Jan Kowalczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Dawidowski, Sekretarz Powiatu Stanisław Cisło, burmistrzowie i wójtowie, emeryci pożarnictwa a także druhny i druhowie strażacy  jednostek OSP,  liczni  mieszkańcy  Tyszowiec   oraz innych miejscowości,  którzy w tym dniu  zechcieli  świętować  w strażackim gronie.  Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w Kościele p.w. św. Leonarda w Tyszowcach, którą odprawił Kapelan Powiatowy Straży Pożarnych ks. Stanisław Szałański wspólnie z ks.  Dziekanem Grzegorzem  Chabrosem.
Tradycyjnie już z okazji swojego święta strażacy otrzymali odznaczenia.  Wśród grona zasłużonych Druhów  w tym roku  Złotymi  Znakami  Związku  zostali  odznaczeni:

1. Kazimierz Wojciechowski członek OSP Rzeplin
2. Marian  Szumilański członek OSP  Przewale
3. Janusz  Malec członek OSP Majdan Górny.
4. Stanisław  Predko  członek OSP  Żurawce

Medale Honorowe im. Bolesława Chomicza otrzymali:

1. Zbigniew Wrona członek OSP  Nowosiółki  
2. Zdzisław  Zwolak  członek OSP  Zadnoga
3. Wacław Lizak członek  OSP Perespa
4. Mieczysław Tyski  członek OSP  Józefówka
5. Sylwester  Hałas  członek OSP Ruda Wołoska

Medalami uhonorowano także osoby  na co dzień współpracujące z jednostkami ochrony przeciwpożarowej i wspomagające Związek OSP RP w realizacji jego celów.  
Srebrny  Medal  Za  Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał:  Antoni Rzeźnik Nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów.  
Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został  dr Leszek Dmitroca Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów.
Za aktywny udział w ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa „Ognisty Ratownik – Gorąca krew” wyróżnienia i puchary wręczono jednostce OSP Bełżec  za zajęcie II miejsca w województwie lubelskim wśród jednostek OSP  i jednostce OSP  Łaszczów za zajęcie III miejsca. Druh Mirosław Byś z OSP Łaszczów został wyróżniony za tytuł najaktywniejszego krwiodawcę  wśród strażaków OSP w woj. lubelskim.
Laureaci powiatowego konkursu plastycznego o tematyce przeciwpożarowej otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i drobne upominki.
Wspaniałą oprawę całej uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w  Tomaszowie Lubelskim pod batutą  Kapelmistrza  Bogdana  Pałczyńskiego.

 DSC_0308DSC_0455DSC_0560

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.