III miejsce strażaków z JRG Tomaszów Lubelski

Padł rekord – blisko 8 tysięcy litrów krwi dzięki strażakom

20 lutego 2014 roku o godz. 12.00 w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie przy ul. Mokotowskiej 14 odbędzie się Uroczystość podsumowania VIII edycji Programu „Strażacy w honorowym Krwiodawstwie Ognisty Ratownik –Gorąca Krew”. 

 

Organizatorzy Programu, Państwowa Straż Pożarna, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Polski Czerwony Krzyż, od początku jego realizacji postawili sobie cel: dotarcie z promocją i organizacją honorowego krwiodawstwa do lokalnych środowisk poprzez jednostki strażackie w całym kraju oraz poprawę zaopatrzenia służby zdrowia w krew.

 

Strażacy zawsze są pierwsi i gotowi do akcji. Ratują nasze życie codziennie
z narażeniem własnego, gaszą pożary, usuwają skutki kataklizmów i wypadków, wykonują wiele trudnych zadań, pomagając ludności cywilnej.  W ratowaniu życia są „niedoścignieni” – w przenośni i dosłownie. Pomimo ogromu zajęć w codziennej pracy, znajdują jeszcze czas na honorowe oddawanie krwi oraz zachęcanie innych do tego rodzaju pomocy.

 

Pierwsza, pilotażowa edycja „Ognistego Ratownika” trwała tylko od października do grudnia 2006 r., a zaowocowała pozyskaniem 1.300 litrów krwi. W 2007 r. druga edycja przyniosła 4.700 litrów. Trzecia w 2008 roku powiększyła wynik do 5.756, czwarta w 2009 roku przyniosła 5.786 litrów krwi. W 2010 roku – 6.162, w 2011 – 5.592 litry, w 2012 roku 5.600 litrów, w roku ubiegłym 7.982 litry krwi.

 

Łącznie Program „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” przyniósł 42.878 litrów bezcennego leku dla osób chorych, ofiar wypadków, dla wszystkich nas, którzy w każdej chwili mogą znaleźć się „po drugiej stronie igły”.

 

Po raz ósmy pragniemy im za ten dar podziękować, w imieniu organizatorów oraz wszystkich, którym „strażacka-gorąca krew” uratowała życie.

 

W ocenie jednostek PSP, OSP i JRG Komisja brała pod uwagę wskaźnik: „ilość krwi pozyskanej w ramach programu w przeliczeniu na 1 strażaka w jednostce”.

 

W ocenie zaangażowania strażaków indywidualnych uwzględniono:

– zakres działań promocyjnych i organizacyjnych

– atrakcyjność promocji

– efektywność podejmowanych działań.

 

W kategorii III – Najaktywniejsza Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza:

I miejsce – JRG PSP Krynica Górska, okręg małopolski

II miejsce – JRG PSP Sulechów, okręg lubuski

III miejsce – JRG PSP Tomaszów Lubelski, okręg lubelski

Naszym strażakom z JRG Tomaszów Lubelski serdecznie gratulujemy zajęcia III miejsca i dziękujemy za ich ofiarność.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.