Sesja Rady Powiatu

W Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim w dniu 17 października 2013r. odbyła się Sesja Rady Powiatu. Rada przyjęła informację o realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2012/2013 a także informację z realizacji budżetu powiatu za I półrocze 2013 roku. Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Jana Wójtowicza, który złożył rezygnację z pełnienia funkcji radnego. Rada podjęła też stanowisko skierowane do premiera Donalda Tuska w sprawie budowy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. W stanowisku czytamy m.in.:

W związku z dokonanymi zmianami w programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 i nieujęcie w nim obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego Rada Powiatu w Tomaszowie Lubelskim mając na uwadze dobro mieszkańców Tomaszowa, ich komfort życia oraz bezpieczeństwo wyraża głębokie zaniepokojenie. Ruch w centrum naszego miasta od wielu lat się nasila i w godzinach popołudniowych, gdy większość ludzi kończy pracę miasto jest praktycznie sparaliżowane. Droga, która położona jest wzdłuż naszego miasta jest drogą krajową, co sprawia, że przejeżdża nią wiele samochodów ciężarowych, przez co pogarsza się stan nawierzchni oraz powoduje uporczywy hałas w budynkach leżących bezpośrednio przy drodze. Droga ta jest również zagrożeniem dla dzieci i  pieszych poruszających się w jej pobliżu, a przejście na drugą stronę jezdni często graniczy z cudem.
Kolejnym argumentem przemawiającym za powstaniem w jak najszybszym czasie obwodnicy są częste kolizje i wypadki drogowe, często z udziałem przechodniów. Dziwimy się, że inwestycja, która jest już kompleksowo przygotowana do realizacji, mająca opracowaną dokumentację i wykupione grunty, ważne pozwolenie na budowę nie może od kilku lat doczekać się rozpoczęcia budowy.Mając powyższe na uwadze Rada Powiatu w Tomaszowie Lubelskim zwraca się do Rządu o ponowne przeanalizowanie możliwości finansowych i przekazanie środków na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.