Powiatowy Dzień Pracownika i Animatora Kultury

W Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach 14 czerwca br.odbyły się uroczyste obchody Dnia Pracownika i Animatora Kultury. W uroczystościach uczestniczył Sekretarz Powiatu Stanisław Cisło, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego Janusz Frykowski, wójt Gminy Krynice Janusz Bałabuch i wójt Gminy Bełżec Andrzej Adamek. Na spotkanie przybyli działacze i animatorzy kultury, dyrektorzy i pracownicy samorządowych placówek kultury, twórcy ludowi. W trakcie spotkania obchodzono jubileusz 35-lecia Zespołu Ludowego „Roztocze” z Dzierążni i 15-lecia Zespołu Ludowego „Pojednanie” z Krynic. Obydwa zespoły otrzymały ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego okolicznościowe dyplomy i upominki. Podziękowania i upominki otrzymali również pracownicy samorządowych placówek kultury z terenu powiatu tomaszowskiego. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertów w wykonaniu zespołów ”Pojednania” i „Roztocza” oraz obejrzeli spektakl pantomimiczny uczniów gimnazjum w Krynicach. W dalszej części spotkania jego uczestnicy zwiedzili zabytkowy Kościół parafialny w Dzierążni. Po świątyni oprowadzał ksiądz proboszcz Jerzy Rzeszowski, a następnie odbyło się spotkanie integracyjne w parku zabytkowego dworu w Dzierążni po którym oprowadzała pani Urszula Nowakowska.

_DSC5321_DSC5324_DSC5329_DSC5335_DSC5350_DSC5359