VIII Gala Wyróżnienia Srebrny Gryf Powiatu Tomaszowskiego

Wyróżnienie” Srebrny Gryf” zostało uchwalone przez Radę Powiatu Uchwałą nr XVIII/95/04 z 3 grudnia 2004 r.Srebrny Gryf jest elementem herbu powiatu tomaszowskiego, stąd też wzięła się nazwa Wyróżnienia.

Przyznawane jest ono corocznie instytucjom, organizacjom, stowarzyszeniom, firmom i osobom fizycznym szczególnie zasłużonym dla rozwoju powiatu tomaszowskiego oraz promocji w kraju i poza jego granicami.

Z wnioskiem o przyznanie Wyróżnienia mogą występować osoby fizyczne, prawne oraz nie posiadające osobowości prawnej.   W edycji 2013 wnioski można było składać do 15.04.2013 r.

Do Wyróżnienia w 2013 roku zostało zgłoszonych 5 podmiotów:

  1. Rolnicza Spółdzielnia  Produkcyjna ,,HOPKIE” .
  2. Bank Spółdzielczy w Łaszczowie.
  3. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tomaszowie Lubelskim.
  4. Stowarzyszenie Związek Strzelecki “STRZELEC” Organizacja Społeczno-Wychowawcza Jednostka Strzelecka 2019 im Generała Tadeusza Piskora z Tomaszowa Lubelskiego.
  5. Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe Andrzej Jakubiak.

Wyróżnienie przyznaje Kapituła Wyróżnienia wyłaniana zgodnie z Regulaminem zamieszczonym na stronie: https://www.powiat-tomaszowski.com.pl/category/srebrny-gryf/.

Laureaci wyłaniani są w oparciu o złożone wnioski, w drodze jawnego głosowania. W każdym roku przyznawane są maksymalnie trzy wyróżnienia.

Przy wyborze laureatów VIII edycji 2013 Kapituła brała pod uwagę:
udział firm w rozwiązywaniu problemów powiatowego rynku pracy, tworzenie nowych miejsc pracy, pozyskiwanie środków unijnych, działalność promocyjną w kraju i za granicą, działalność inwestycyjną oraz udział firm w życiu społeczno-gospodarczym.

Wręczenie wyróżnień odbywa się na uroczystej gali. Wyróżnieniem są statuetki przedstawiające “Srebrnego Gryfa” oraz dyplomy. Nagrodzeni mają też prawo używać tytułu Laureat Wyróżnienia ,,SREBRNY GRYF” we wszystkich materiałach firmowych i reklamowych.

Na posiedzeniu Kapituły w dniu 30 kwietnia 2013 roku  postanowiono wyróżnić:

  1. Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną ,,HOPKIE”-za wzorowo prowadzoną produkcję rolniczą, działalność charytatywną   i prospołeczną. www.hopkie.com
  2. Bank Spółdzielczy w Łaszczowie-za rozwijanie współpracy z samorządem i organizacjami społecznymi. www.bslaszczow.pl

Uroczysta Gala Wyróżnienia ,,Srebrny Gryf”Powiatu Tomaszowskiego odbyła się 17 maja 2013 roku w ,,Hotelu Antoni” Łaszczówka Kolonia.

 GRATULUJEMY LAUREATOM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.