Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

W dniu 13.05.2012r. w miejscowości Telatyn odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Obchody rozpoczęła msza święta w intencji strażaków. Podczas uroczystości nastąpiło oficjalne uruchomienie Powiatowego Systemu Alarmowania i Powiadamiania o Zagrożeniach. Powyższe zadanie było jednym z elementów realizacji projektu pn. “Poprawa skuteczności transgranicznego systemu reagowania na zagrożenia środowiska: Tomaszów Lubelski – Żółkiew – Sokal”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013. Zainstalowany system zastąpił dotychczas użytkowany, wysłużony i często awaryjny, system selektywnego alarmowania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu.

Po prezentacji systemu nastąpiło odznaczenie sztandarów Ochotniczych Straży Pożarnych w Posadowie, Nowosiólkach i Telatynie. W dalszej części obchodów wręczono odznaczenia pożarnicze zasłużonym druhom. Na zakończenie uroczystości wręczono nagrody laureatom szczebla powiatowego konkursu plastycznego dzieci i młodzieży organizowanego pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują.

Na uroczystości przybyli:

• Poseł na Sejm RP – Pan Sławomir Zawiślak,
  • Przedstawiciel – Posła na Sejm RP Mariusz Grad,
  • Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie, Starosta Hrubieszowski – dh Józef Kuropatwa,
  • Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie , Starosta Tomaszowski dh Jan Kowalczyk,
  • Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tomaszowie Lubelskim , Wójt Gminy Rachanie druh Kazimierz Organista,
  • Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim st. bryg. Stanisław Kielech,
  • Przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie mł. bryg. Dariusz Gawlik – Naczelnik Wydziału organizacji i nadzoru
  • Burmistrzowie, Wójtowie Miast/Gmin z terenu powiatu,
  • Komendanci Policji i Straży Granicznej,
  • Strażacy PSP i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Seniorzy służby pożarniczej.
  • Delegacje z zaprzyjaźnionych powiatów Żółkwi i Sokala na Ukrainie