Obrady Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 29 maja 2012 r. w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku , w którym uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy, szefowie biur i organizacji turystycznych, przedsiębiorcy. Głównym tematem posiedzenia było przygotowanie Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej w związku z organizacją i przebiegiem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Spotkaniu przewodniczył Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk. Informację o przygotowaniu operacyjno – technicznym Powiatu Tomaszowskiego do zabezpieczenia własnego obszaru chronionego, w związku z organizacją Mistrzostw Europyw Piłce Nożnej przedstawił z-ca Komendanta Powiatowego Policji nadkomisarz Mirosław Kiecak. Komendant Powiatowy PSP St. bryg. Stanisław Kielech poinformował o przygotowaniach i działaniach Państwowej Straży Pożarnej w trakcie trwania mistrzostw. Informacjęo ułatwieniach w przekraczaniu granicy Rzeczypospolitej Polskiej i wspólnych odprawach na przejściu granicznym w Hrebennem,w czasie trwania Mistrzostw Europy przedstawił mjr Leszek Surmacz-Komendant Placówki Straży Granicznej w Hrebennem. Przedstawiciele służb odpowiadali na pytania władz samorządowych i przedsiębiorców dotyczące działań funkcjonariuszy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańcom Powiatu Tomaszowskiego w czasie Mistrzostw Europy.