Turniej motoryzacyjny

W  Zespole Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim 20 kwietnia 2012 r. odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Organizatorem eliminacji był Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lub. a nagrody dla zawodników ufundował Starosta Jan Kowalczyk. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn wręczyli: Sekretarz Powiatu Stanisław Cisło oraz Bogdan Kulas Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KP Policji. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych- jazdy sprawnościowej samochodem, udzielaniu pomocy przedmedycznej oraz pisali test z zagadnień dotyczących motoryzacji i ruchu drogowego. Startowało sześć trzyosobowych drużyn reprezentujący wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu tomaszowskiego.Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Nr 2(d.ekonomik) wyprzedzając ZS Nr 4(d.mechanik) i ZS Nr 3(d. Budowlanaka).Kolejne miejsca zajęły:IV- ZS Nr 1, V-ZS Nr 5, VI-ZS Nr 6. Drużyna Zespołu Szkół Nr 2 reprezentować będzie Powiat Tomaszowski w finale Wojewódzkim Turnieju, który odbędzie się w Biłgoraju pod koniec maja. Zwycięski zespół wystąpił w składzie:Jakub Kozłowski, Mateusz Koperwas i Damian Mazur . Zawodników do turnieju przygotował Leopold Ćwieka nauczyciel ZS Nr 2.