Roztoczańska Majówka

Powiat Tomaszowski oraz Gminy Susiec i Lubycza Królewska zapraszają na ,,Wielką Roztoczańską Majówkę”.

Już 28 kwietnia w Suścu odbędzie się Jarmark Susiecki, impreza o charakterze ludowego targu połączona z występami zespołów z regionu i prezentacją lokalnych twórców sztuki. Będzie także można spróbować regionalnej kuchni w tym konkursowych wypieków przygotowanych przez gospodynie z powiatu tomaszowskiego i innych części Roztocza. Jarmark będzie również okazją do promocji połączeń szynobusowych spółki Przewozy Regionalne pomiędzy Lublinem i Jarosławiem a regionem Roztocza. Tego dnia na susieckiej stacji szynobusy zatrzymają się aż ośmiokrotnie i będą kursować codziennie do 6 maja. Dzięki temu turyści z Lublina i Podkarpacia będą mogli w szybki i wygodny sposób dojechać na Roztocze a także podróżować pomiędzy popularnymi roztoczańskimi miejscowościami takimi jak Zwierzyniec, Horyniec-Zdrój czy Szczebrzeszyn. W trakcie imprezy na stacji w Suścu na pasażerów będą czekać wozy konne, które zabiorą ich na wycieczki lub odwiozą na miejsce noclegu. Wprost z jarmarku będzie można udać się również na spływ kajakowy rzeką Tanew.W niedzielę 29 kwietnia z Lubyczy Królewskiej wystartuje VI Międzynarodowy Roztoczański Rajd Rowerowy. Pierwszego dnia uczestnicy wyruszą do Rawy Ruskiej i zwiedzą jej okolice. Drugiego dnia rajdu w poniedziałek 30 kwietnia trasa rajdu przebiegać będzie przez malownicze tereny Roztocza Wschodniego po polskiej stronie regionu.  Na rajd zgłosić się można na stronie organizatora czyli gminy Lubycza Królewska www.lubycza.pl.Święto Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja będzie obchodzone na Roztoczu w wielu miejscowościach nie tylko w sposób oficjalny. Na stadionie miejskim w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się rodzinny festyn podczas którego oprócz koncertów i zabaw dla dzieci zobaczyć będzie można mecz piłki nożnej oraz pokazy strzeleckie i kawaleryjskie .