Nadchodzą Europejskie Słoneczne Dni !

W związku z wprowadzonym przez Rząd Krajowym Planem Działania na rzecz energii ze źródeł odnawialnych, istnieje ciągła potrzeba promocji energetyki słonecznej, świadczą też o tym badania opinii publicznej – tylko 3 % Polaków stosuje w swoich gospodarstwach technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii. Ze względu na swoją rozproszoną naturę i lokalny charakter (korzystanie z energii Słońca odbywa się najbliżej  odbiorcy końcowego) promocja energii słonecznej wymaga rozproszonych działań informacyjnych, edukacyjnych i marketingowych i nie powinna być realizowana tylko ze szczebla centralnego. Służą temu Europejskie Słoneczne Dni (ESD)  www.slonecznedni.pl , objęte honorowym patronatem Ministra Gospodarki, Ministra Środowiska. Kampania realizowana jest w całej Europie, w tym samym czasie. Krajowym koordynatorem kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej, natomiast europejskim – European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) w Brukseli. W ramach kampanii, w dniach 1-15 maja 2012 r., odbędą się w całej Polsce wydarzenia  na rzecz energii słonecznej np. spotkania z właścicielami instalacji solarnych, „otwarte dni” w przedsiębiorstwach produkujących kolektory słoneczne, targi o tematyce słonecznej, spotkania z mieszkańcami miast, gmin i powiatów, spotkania edukacyjne w szkołach i konferencje. Wszystkie wydarzenia pokazane są na interaktywnej mapie wydarzeń dostępnej na stronie internetowej http://www.slonecznedni.pl/mapa-wydarzen.Zapraszamy do udziału w Europejskich Słonecznych Dniach w Tomaszowie Lubelskim, które odbędą się 3 maja 2012 roku od godziny 14:00 na Stadionie Miejskim , Aleja Sportowa 8. Będzie możliwość spotkania się z instalatorami kolektorów słonecznych i dowiedzenia się ile można zyskać dzięki wykorzystaniu energii słonecznej i zaplanowania oszczędności w budżecie gospodarstwa domowego, w szczególności teraz, gdy możliwe jest otrzymanie dotacji na zakup instalacji słonecznej z programu NFOŚiGW.