Projekt ”Centrum Organizacji Pozarządowych Domu Europy” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Stowarzyszenie Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej “DOM EUROPY” zrzeszające samorządy Województwa Lubelskiego wszystkich szczebli, zaprasza organizacje pozarządowe, związki i porozumienia organizacji pozarządowych oraz osoby działające na rzecz III sektora do bezpłatnego udziału w projekcie ”Centrum Organizacji Pozarządowych Domu Europy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EuropejskiegoFunduszu Społecznego. Celem działań jest usprawnienie funkcjonowania organizacji pozarządowych działających na terenie Lubelszczyzny poprzez kompleksowy pakiet usług doradczo-szkoleniowych. Działania projektowe realizowane będą w okresie 01.12.2011 r. – 30.09.2012 r. W ramach projektu zostanie utworzone regionalne Centrum Organizacji Pozarządowych Domu Europy, z siedzibą w Lublinie. W ramach działalności COP zostaną przeprowadzone; Cykle szkoleniowe dla uczestników – zajęcia prowadzone w trybie weekendowym i wieczorowym. Tematyka szkoleń obejmuje następujące moduły:

Zarządzanie organizacją: zarządzanie finansami, zasobami ludzkimi, strategia rozwoju.

Finanse, księgowość i fundusze UE dla NGO.

Pozyskiwanie i aktywizacja członków.

Aspekty prawne: zakładanie i funkcjonowanie NGO.

Zajęcia będą prowadzone w grupach dziesięcioosobowych, z każdego modułu po 64 godzin szkolenia.

  1. Spotkania z doradcami prawno-organizacyjnymi i finansowymi w celu opracowania Indywidualnych Planów Rozwoju organizacji pozarządowej.
  2. Stały dyżur w ramach działań COP doradców prawno-organizacyjnego i finansowego, możliwość bezpłatnych konsultacji i skorzystania z ich pomocy. Wszystkie szkolenia prowadzone będą na terenie województwa lubelskiego.

Zainteresowane osoby i organizacje prosimy o zapoznanie się z ofertą na Naszej stronie.

Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie www.cop.lubelskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.