DRUŻYNA KP POLICJI z TOMASZOWA LUBESKIEGO –SIATKARSKIM MISTRZEM WŚRÓD MUNDUROWYCH

W dniu 16.10.2010r,w Tomaszowie Lubelskim na obiektach sportowych ZS nr 1, odbył się III Turniej Służb Mundurowych w piłce siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego – Jana Kowalczyka. Organizatorem sobotniego turnieju był Starosta Powiatu Tomaszowskiego Jan Kowalczyk, a współorganizatorem Placówka Straży Granicznej w Łaszczowie. W turnieju wzięli udział praktycznie reprezentanci wszystkich formacji mundurowych reprezentujących Powiat Tomaszowski, czyli sześć zespołów reprezentujących Placówki Straży Granicznej w Łaszczowie, w Chłopiatynie, w Hrebennem oraz drużyny Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie lub., Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski i Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, późniejszego triumfatora; jak się okazało, całego turnieju. Turniej początkowo rozgrywany był w dwóch grupach po trzy drużyny każda z każdym:
Grupa A: Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski, PSG w Hrebennem, Straż Pożarna Tomaszów Lubelski.
Grupa B: PSG w Łaszczowie, PSG w Chłopiatynie, Komenda Policji w Tomaszowie Lubelskim.
Zacięta walka toczyła się w każdej z grup , drużyny musiały jednak wyłonić dwie najlepsze ekipy premiowane awansem do półfinałów.
Półfinał: Nadleśnictwo- SG Chłopiatyn 2:0 (15:11, 15:12),
Policja – SG Hrebenne 2:0 (16:14,15:6)

Po meczach półfinałowych wyłoniono finalistów. W finale zespół KP Policji pokonał ekipę Nadleśnictwa, a trzecią drużyną został zespół „ pograniczników” z Chłopiatyna po zwycięstwie nad PSG w Hrebennem. Zwycięzcy oraz pierwsze trzy drużyny, zostały nagrodzone pucharami, pozostałe drużyny, pamiątkowymi statuetkami. Pozostałe zespoły zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu. Ponadto wszyscy otrzymali nagrody.
Mecz o III-miejsce: PSG Chłopiatyn- PSG Hrebenne (2:1)
Mecz o I- miejsce: KP Policji – Nadleśnictwo (2:0)
Wręczono także nagrody indywidualne dla poszczególnych zawodników, które ufundowali Komendanci PSG w Łaszczowie- ppłk Mariusz Ziembiński, Hrebennem -ppłk Andrzej Wolczyk, Chłopiatynie- ppłk Franciszek Tymbel oraz oficerowie z Chłopiatyna- ppor Łukasz Będziejewski i z Hrebennego – kpt. Dariusz Trzeciak , Kierownik Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu – Jacek Grabek, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Tomaszowie Lubelskim – Wojciech Bobko , a także Nadleśniczy Leśnictwa Tomaszów Lubelski – Antoni Rzeźnik.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
I- KP -Tomaszów Lubelski
II- Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski
III- PSG Chłopiatyn
IV- PSG Hrebenne, PSG Łaszczów, PSP Tomaszów Lubelski
MVP- Mariusz Joniec – KP Policji
Najlepszy rozgrywający – Wiesław Leńczuk – Nadleśnictwo
Najlepszy atakujący – Patryk Nowak – Policja
Najlepszy Przyjmujący- Grzegorz Dżugaj- Nadleśnictwo
NajlepszyBlokujący – Tomasz Zięzio – Hrebenne
NajlepszyZagrywający – Paweł Kaczoruk- Łaszczów
Zawodnik Fair Play – Tomasz Skreczko – Chłopiatyn
Najstarszy zawodnik – Stanisław Mandziuk – Nadleśnictwo
Składy druzyn:
PSG Łaszczów: Mariusz Ziembiński, Mariusz Skorniewski, Paweł Kaczoruk, Jacek Pachołek, Bartosz Madyński, Jarosław Hasiec, Dariusz Marecki, Marcin kozłowski, Jerzy Maciejko.
KP Policji: Paweł Makolądra, Patryk Nowak., Krzysztof Majdański, Mariusz Joniec, Jerzy Rusin, Konrad Ostrowski, Mateusz Giżyński, Paweł Korczyński, Jarosław Sienkiel.
PSG Hrebenne: Piotr Gwiazdowski, Tomasz Babicz, Tomasz Zięzio, Maciej Ciborowski, Andrzej Gawęda, Grzegorz Łubiarz, Piotr Gwiazdowski, Andrzej Michałuszko, Stanisław Bury, Andrzej Wolczyk.
PSP Tomaszów Lubelski: Jan Kowalczyk, Kazimierz Bil, Stanisław Pasieczny, Grzegorz Śrutwa, Andrzej Sykuła, Pisarczyk Piotr, Krzysztof Chlebicki, Artur Kaczkowski, Andrzej Pasieczny.
PSG Chłopiatyn: Franciszek Tymbel, Kamil Tymbel, Łukasz Będziejewski, Tomasz Skreczko, Piotr Kusy, Kamil Banach, Sebastian Dziuba, Konrad Gąsior.
Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski: Marek Słotwiński, Grzegorz Dżugaj, Sławomir Gawryś, Wiesław Leńczuk, Stanisław Mandziuk, Adrian Pryciuk, Piotr Borowicz.