Podsumowano roczną pracę tomaszowskich policjantów

W dniu 12 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim odbyła się odprawa służbowa poświęcona omówieniu wyników pracy tomaszowskiej policji za 2009 rok. W odprawie uczestniczyli: insp. Mirosław Sokal – Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Starosta Tomaszowski – Jan Kowalczyk, Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego – Ryszard Sobczuk oraz Prokurator Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim Pan Jerzy Piechnik. Nastąpiło także uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepszego dzielnicowego KPP w Tomaszowie Lub. w 2009 roku”

Kierownictwo tut. Komendy Powiatowej Policji przedstawiło zaproszonym gościom sprawozdanie z realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu tomaszowskiego. Omówiono osiągnięcia policjantów w zwalczaniu przestępczości pospolitej jak i w ściganiu sprawców najbardziej dokuczliwych społecznie wykroczeń. Wskazano, iż na terenie powiatu tomaszowskiego znacząco ograniczono zagrożenie takimi przestępstwami jak, kradzieże, włamania, bójki i pobicia, uszkodzenie ciała, których odnotowaliśmy mniej niż w ubiegłych latach. Komendant Powiatowy insp. Stanisław Żukowski podziękował władzom samorządowym za dotychczasową współpracę i okazaną pomoc. Samorządowcy zapewnili o woli dalszej współpracy i wspieraniu wszelkich inicjatyw zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w powiecie włodawskim, a także budowy nowej siedziby komendy.

Podczas spotkania uroczyście rozstrzygnięto konkurs na „Najlepszego dzielnicowego KPP w Tomaszowie Lub. w 2009 roku”, w którym zwyciężył mł.asp. Jacek Stepuch z Rewiru Dzielnicowych w Tarnawatce. Na kolejnych miejscach uplasowali się sierż. Wojciech Myszczyński – dzielnicowy z Tomaszowa Lubelskiego i mł.asp. Jan Bartosiewicz – dzielnicowy z Tyszowiec. Laureaci otrzymali z rąk kierownictwa tomaszowskiej komendy pamiątkowe puchary, listy gratulacyjne oraz pochwały, natomiast od Burmistrza Miasta Tomaszowa Lubelskiego Ryszarda Sobczuka i Starosty Tomaszowskiego Jana Kowalczyka drobne upominki książkowe. Dodatkowo zwycięzca konkursu otrzymał kluczyki do nowego radiowozu KIA Ceed, który będzie wykorzystywał w codziennej służbie.

Na zakończenie, obecni na spotkaniu goście oraz Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mirosław Sokal wysoko ocenili pracę tomaszowskich policjantów, pogratulowali bardzo dobrych wyników i życzyli dalszych sukcesów.