Wizyta niemieckich samorządowców

Na zaproszenie władz powiatu do Tomaszowa przyjechała 6-osobowa delegacja przedstawicieli powiatu Freudenstadt z Niemiec. Goście reprezentowali instytucje i organizacje zajmujące się promocją i rozwojem turystyki. Głównym celem wizyty niemieckich specjalistów było zapoznanie się z walorami turystycznymi powiatu tomaszowskiego i Roztocza oraz nawiązanie ścisłej współpracy tomaszowskimi firmami i stowarzyszeniami działającymi w branży turystycznej. Specjaliści z Niemiec spotkali się z władzami powiatu. W trakcie spotkania Starosta Jan Kowalczyk i Wicestarosta Jan Wójtowicz dokonali prezentacji samorządu powiatowego, przedstawili osiągnięcia gospodarcze i walory turystyczne oraz najbliższe zamierzenia i plany inwestycyjne. Następnie goście z Niemiec spotkali się w Nadleśnictwie Tomaszów z zastępcą Nadleśniczego Stanisławem Stanibułą, który zaprezentował im zakres działania swojej instytucji i przedstawił zasoby leśne powiatu tomaszowskiego. Z kolei szef firmy Quand Andrzej Kudlicki przyjął niemieckich przyjaciół w swojej siedzibie tradycyjnymi polskimi potrawami i promował działalność Quandu zachęcając do współpracy i współdziałania. W trakcie dwudniowej wizyty specjaliści z Niemiec zobaczyli jak funkcjonuje Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Państwowej Straży Pożarnej, odwiedzili gminę Rachanie, Zamość a także przebywali w Suścu gdzie spotkali się z władzami Lokalnej Organizacji Turystycznej i Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Z zapowiedzi gości z Niemiec wynika, że zamierzają oni w najbliższej przyszłości wspólnie z naszymi organizacjami turystycznymi realizować przygotować program promujący regiony Schwarzwaldu -Freudenstadt, Roztocza i Czarnogóry.

Na zdjęciach: niemieccy goście w Starostwie oraz na Siwej Dolinie