Obradował Zarząd Powiatu

W Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lub. odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu. Zarząd przyjął informację przedstawioną przez dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych o stanie przygotowań do zimowego utrzymania dróg. Drogi powiatowe w sezonie zimowym utrzymywane będą w IV i V standardzie zimowego utrzymania. Zarząd dysponować będzie piaskarkami(6 szt), pługami lemieszowymi lekkimi(8szt.) i ciężkimi(3 szt.), pługami wirnikowymi(2 szt.), spycharkami(4szt.) i równiarkami(2szt.). Do chwili obecnej zgromadzono już 2700 ton mieszanki piaskowo-solnej i 700 ton piasku. Zakupione też zostanie 400 ton soli. Zarząd posiada też ok. 15 km siatki z tworzywa sztucznego oraz 7000 pali do zasłon. Ustawianie zasłon rozpocznie się na przełomie października i listopada br. Zarząd Powiatu podjął uchwały o zatrudnieniu Pani Anny Rechulicz na stanowisku Kierownika Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Tomaszowie Lub.oraz Pani Anny Sikorskiej na stanowisku Kierownika Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w Tyszowcach. Ustalono również warunki przetargu na sprzedaż nieruchomości położonej przy ulicy Łaszczowieckiej w Tomaszowie Lub.. Zarząd przygotował też projekty uchwał na najbliższą sesję Rady Powiatu m.inn. w sprawie poręczenia kredytu dla SP ZOZ w wysokości 1mln zł na zakup sprzętu medycznego.