Powiatowe Święto Plonów 2007 w Szarowoli

Zapraszamy mieszkańców powiatu tomaszowskiego na uroczystości dożynkowe. Dożynki powiatowe odbędą się w niedzielę 2 września 2007 roku w miejscowości Szarowola, gmina Tomaszów Lubelski na obiektach sportowo-rekreacyjnych Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Wrębiak-Witkowski. Początek uroczystości zaplanowano na godz. 10.30. W programie dożynek przewidziano część wieńcowo-dożynkową, wręczenie odznaczeń, przemówienie Starosty Tomaszowskiego Jana Kowalczyka, Polową Mszę Świętą oraz wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości. W części artystycznej wystąpią zespoły artystyczne z powiatu tomaszowskiego. Będą też liczne stoiska gastronomiczne, wystawy rolnicze, atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Serdecznie zapraszamy !
Starościną Dożynek będzie pani Barbara Kowalczuk z Grabowicy, gmina Susiec. Pani Kowalczuk wraz z mężem Ryszardem mają trójkę dzieci, posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni 8 hektarów. Gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcję zbóż i trzody chlewnej, rocznie sprzedają ok. 50 tuczników. W gospodarstwie stosują nowoczesne technologie upraw, dzięki temu mimo słabych gleb uzyskiwane plony zbóż są znacznie wyższe w porównaniu z innymi gospodarstwami w tej miejscowości i wynoszą ok. 45q/ha-pszenicy oraz 40q/ha jęczmienia. Drugim kierunkiem produkcji gospodarstwa państwa Kowalczuków jest tytoń uprawiany na powierzchni ok.1,5 ha
Pani Barbara Kowalczuk od kilkunastu lat jest członkinią Zespołu Śpiewaczego „Grabowiczanki”, który to zespól kilkakrotnie występował na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Koscielnym, Festiwalu Transgranicznym Pieśni o Roztoczu, gdzie zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia.

Starostą Dożynek będzie pan Jerzy Mazur z Szarowoli , gm. Tomaszów Lub. Pan Jerzy Mazur wraz z żoną Elżbietą mają dwoje dzieci, prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 16 hektarów. Praca w rolnictwie jest jedynym źródłem utrzymania państwa Mazurów. Jest to gospodarstwo wielo-towarowe, jednak główną uprawą jest tytoń, którego areał wynosi corocznie ok. 6 hektarów. Pan Jerzy Mazur jest specjalista w uprawie tytoniu. Inni rolnicy zasięgają u niego porad dotyczących tej uprawy. Gospodarstwo wyposażone jest w nowoczesne maszyny rolnicze ułatwiające pracę . Pan Jerzy Mazur jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Szarowoli, jest lubiany i szanowany przez mieszkańców wsi.