Gospodarska wizyta

W dniu 10 maja z wizytą w rejonie Żółkiewskim na Ukrainie przebywała delegacja Rady Powiatu Tomaszowskiego w skład której wchodzili członkowie Komisji Rolnictwa na czele z jej przewodniczącym Krzysztofem Komanem oraz dyrektorem Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Mieczysławem Hekiem. Wizyta w Żółkwi miała roboczy charakter i była realizacją umowy o współpracy pomiędzy powiatem tomaszowskim i rejonem żółkiewskim na Ukrainie. Po krótkim spotkaniu z władzami rejonu żółkiewskiego tomaszowscy radni wizytowali gospodarstwa rolne , m.inn. gospodarstwo prowadzące hodowlę bydła(ponad 1500 sztuk), gospodarstwo ogrodnicze z udziałem kapitału niemieckiego specjalizujące się w produkcji truskawek i malin, gospodarstwo prowadzące tucz trzody chlewnej a także gospodarstwo agroturystyczne znajdujące się w pobliżu Lwowa. Członkowie Komisji Rolnictwa z zainteresowaniem wysłuchali informacji o sposobach gospodarowania w ukraińskim rolnictwie, interesowali się sprzętem jaki jest w posiadaniu tamtejszych przedsiębiorców rolnych i innymi ciekawostkami technicznymi.
Ustalono, że w dalszym ciągu prowadzona będzie wymiana doświadczeń po obu stronach granicy polsko-ukraińskiej. Efektem dotychczasowej wymiany jest nawiązanie partnerskich kontaktów przez jedno z żólkiewskich gospodarstw z Rolniczą Spółdzielnią Produkcyjną w Hopkiem.