100 lat Tomaszowskiej Straży

W dniu 27 maja odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej, 35-lecia Zawodowej Straży Pożarnej, 15-lecia Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystościach wzięli udział Wojewoda Lubelski Wojciech Żukowski, wicemarszałek Województwa Mariusz Grad, Komendant Wojewódzki PSP Andrzej Gregorek, Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Dawidowski, Wicestarosta Jan Wójtowicz, Sekretarz Powiatu Stanisław Cisło. Po mszy świętej uczestnicy uroczystości udali się pod budynek Państwowej Szkoły Muzycznej(dawna siedziba Straży Pożarnej) gdzie Starosta Jan Kowalczyk odsłonił tablice pamiątkową, następnie przemaszerowali do siedziby Komendy Powiatowej PSP. Na placu przed Komendą odbyło się kolejno wręczenie sztandaru dla Komendy Powiatowej PSP, wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych, awansów na wyższe stopnie służbowe. W godzinach popołudniowych na stadionie OSiR odbył się Strażacki Festyn.