Wizyta gości z Sokala

W dniu 24 kwietnia w Tomaszowie Lub. przebywała delegacji władz administracyjnych Rejonu Sokalskiego na czele z Przewodniczącym Rady rejonowej Sokala Olegiem Sołodiakiem i Przewodniczącym Rejonowej Administracji Państwowej w Sokalu Oleksijem Kinachem. W składzie delegacji był także Iwan Kalisz mer Bełza oraz Anna Kościuk dyrektor Sokalskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Goście spotkali się z Przewodniczącym Rady Powiatu Janem Dawidowskim, wicestarostą Janem Wójtowiczem, Przewodniczącym Komisji Oświaty Jerzym Wereszczakiem i Dyrektorem Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Spraw Społecznych Józefem Maryniczem, wójtem Gminy Bełżec Andrzejem Adamkiem. Podczas rozmów omówiono harmonogram współpracy rejonu Sokalskiego z Powiatem Tomaszowskim na 2007 rok. Rozmawiano też o utworzeniu nowych przejść granicznych a także nawiązano kontakty pomiedzy Sokalską Agencją Rozwoju Lokalnego i Stowarzyszeniem Rozwoju Lokalnego “Niwa”. Goście podczas wizyty zwiedzili Muzeum Regionalne, Kościół p.w. NMP i Zespól szkół Nr 4.