Szlak łącznikowy: BEŁŻEC stacja PKP-Brzeziny-NAROL

Szlak oznaczony kolorem czarnym o długości 13 km,w tym 4 km na terenie powiatu tomaszowskiego.

Wycieczkę rozpoczynamy na stacji PKP i idziemy wspólnie ze szlakiem czerwonym WOLNOŚCIOWYM w kierunku południowo-zachodnim przez część Bełżca – Zamulisko.

W Bełżcu warto zwiedzić monumentalny pomnik-muzeum ofiar nazizmu,otwarty w 2004 roku, a także dawną cerkiew grecko-katolicką z XVIII wieku,kościół parafialny neogotycki z początku XX wieku,oraz pomnik przyrody-imponujący wielkoscią jałowiec pospolity o wysokości ponad 7,5 metra.

Za ostatnimi zabudowaniami Bełżca szosa skręca na południe, szlaki wchodzą w mało uczęszczaną leśną ścieżkę prowadzącą na zachód. Idziemy malowniczym dość płytkim wąwozem przez las Szczety. Przy końcu wąwozu wychodzimy na skraj lasu i pól utrzymując dotychczasowy kierunek marszu. Przekraczamy szosę asfaltową obok przydrożnej figury i ponownie wchodzimy do wąwozu i zabudowań wioski Brzeziny .

Tutaj szlaki rozchodzą się i nasz szlak czarny skręca w prawo idziemy do końca wsi zgodnie z czarnym oznakowaniem w kierunku Narola (powiat lubaczowski,województwo podkarpackie).

W Narolu warto obejrzeć; pałac Łosiów z XVIII wieku,zniszczony pod koniec II wojny światowej i obecnie odbudowywany, z pozostałościami ogrodu włoskiego,kaplicę dworską (blisko stacji benzynowej),Kościół parafialny z końca XVIII wieku,ratusz miejski,figurę św.Floriana z 1800 roku,kapliczkę z figurą św.Jana Nepomucena.