MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA ADMINISTRACJI I SŁUŻB RATOWNICZYCH

W dniu 4 kwietnia 2013 roku odbyła się Międzynarodowa Konferencja Administracji i Służb Ratowniczych w Żółkwi.
Było to ostatnie zaplanowane działanie w projekcie pn „Poprawa skuteczności transgranicznego reagowania na zagrożenia środowiska: Tomaszów Lubelski – Żółkiew – Sokal”, który realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013 ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa.
Liderem projektu był Powiat Tomaszowski, a partnerami Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Sokalska Rejonowa Rada i Żółkiewska Rejonowa Rada (Ukraina).
Delegacji polskiej na konferencji przewodniczyli Jan Dawidowski – Przewodniczący Rady Powiatu w Tomaszowie Lubelskim i Jan Kowalczyk – Starosta Tomaszowski. W jej skład wchodzili burmistrzowie miast i wójtowie gmin z terenu powiatu tomaszowskiego, kierownicy powiatowych służb i inspekcji, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim. Służby ratowniczo-gaśnicze reprezentowali Lubelski Komendant PSP – st. bryg. Tadeusz Milewski, Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim – st. bryg. Stanisław Kielech oraz komendanci powiatowi z Biłgoraja i Kraśnika.
W konferencji uczestniczyli również Zastępca Gubernatora Obwodu Lwowskiego – Siergiej Wasilienko, Zastępca Przewodniczącego Lwowskiej Rady Wojewódzkiej – Waleryj Piatak oraz Wicekonsul RP we Lwowie – Marcin Zieniewicz.
Głównym tematem konferencji było podsumowanie działań i efektów zrealizowanego w partnerstwie projektu. Natomiast główną atrakcją był pokaz zakupionego w ramach projektu sprzętu ratowniczo-gaśniczego.