Starostowie Dożynek Powiatowych w Tyszowcach

Starościną tegorocznych Dożynek Powiatowych jest Pani Joanna Furman z Kolonii Czartowiec, która wspólnie z mężem Robertem prowadzą 40 hektarowe gospodarstwo rolne. Specjalizują się w produkcji roślinnej i zwierzęcej. Produkują głównie buraki cukrowe, zboża i fasolę. Produkcja roślinna jest w części dostosowana do hodowli 23 sztuk bydła opasowego. W gospodarstwie wykorzystują nowoczesne maszyny rolnicze, które zakupili z funduszy Unii Europejskiej. Państwo Furmanowie są rodzicami dwóch córek: sześcioletniej Zuzi i jedenastoletniej Dominiki. Pani Joanna w wolnym czasie trudni się rękodziełem artystycznym.

Rolę Starosty Dożynek Powiatowych pełni Pan Artur Radecki z Tyszowiec.Wspólnie z żoną Joanną prowadzą 70 hektarowe gospodarstwo. Specjalizują się w uprawie zbóż, głównie pszenicy. Uprawiają również buraki cukrowe i marchew. Rozwojowe gospodarstwo Państwa Radeckich cechuje doskonała organizacja pracy oraz nowoczesny sprzęt uprawowy. Dzięki temu osiągają bardzo dobrą wydajność w uprawach. Z 1 hektara uzyskują 9 ton pszenicy, 74 tony buraków oraz ok. 80 ton marchwi. W 2014 roku Pan Artur został wyróżniony nagrodą Wzorowego Gospodarza przyznawaną przez Burmistrza Tyszowiec.