Starosta na Gali sołtysów

W Hotelu Koronnym w Zamościu odbyła się uroczysta Gala Super Sołtys 2016. Laureatom plebiscytu wręczono już nagrody. Najlepsi sołtysi naszego regionu zostali wyłonieni, dzięki głosom Czytelników „Kroniki Tygodnia” w plebiscycie Super Sołtys 2016.To sołtysi, którzy z pasją i zaangażowaniem działają na rzecz lokalnych społeczności i zabiegają o realizację potrzebnych we wsi inwestycji. Podczas gali nagrodzono wyjątkowych sołtysów czterech powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego tomaszowskiego i zamojskiego. Najlepszymi sołtysami z Powiatu Tomaszowskiego zostali:

1. Wiesława Miazga (Siemierz) – 364 głosów
  2. Agnieszka Gajda (Korczmin Osada) – 164 głosy
  3. Agnieszka Koper (Łosiniec I) – 151 głosów

W głosowaniu internetowym wygrała Barbara Tyska (Łazowa) z liczbą 13 308 głosów.Nagrody dla najlepszych wręczył Starosta Jan Kowalczyk oraz przedstawiciele samorządów gminnych.