Nagroda dla Roztoczańskich Szumów.

W szóstej edycji konkursu „7 nowych cudów Polski” ogłoszonego przez National Geographic Traveler susieckie Szumy uplasowały się na szóstym miejscu.
Wyniki ogłoszono 1 września, a 14 października 2016 roku odbyła się uroczysta Gala w trakcie międzynarodowych targów turystycznych World Travel Show w Nadarzynie koło Warszawy.
Wyróżnienie z rąk Martyny Wojciechowskiej – redaktor naczelnej National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler odebrał Zbigniew Naklicki – wójt gminy Susiec.
Na stronie rankingu zostały opisane jako:,,Niewielkie, ale hałaśliwe mikrowodospady. Ich historia sięga trzeciorzędu, kiedy to zmiany tektoniczne spowodowały powstanie skalnych uskoków. Wędrówka wzdłuż rzek Tanew czy Jeleń pozwala nie tylko się wyciszyć, ale też zagłębić się w dziewicze lasy”.

Rezerwat „Nad Tanwią” powstał w 1958 roku o powierzchni ok. 41 ha. Leży on na terenie gminy Susiec. Rezerwat chroni najpiękniejsze fragmenty dolin rzeki Jeleń i Tanew wraz z seriami małych wodospadów. Na zakolu Tanwi w miejscowości Rebizanty na odcinku 400 m znajduje się 24 progi zwane „SZUMAMI”. Charakteryzują się regularnym położeniem, przeważnie wzdłuż prostych linii. Rezerwat położony jest na wysokości ok. 235 m, a najwyższe wzniesienie –  Kościółek(zwane też Zamczyskiem) osiąga 246m n.p.m.
W rezerwacie rośnie niezwykle ciekawa szata roślinna. Stwierdzono istnienie ok. 40 zespołów roślinnych. Z rzadkich i chronionych roślin występuje tu: widłak jałowcowaty, bez koralowy i porzeczka alpejska. Żyją tu również rzadkie ptaki: bocian czarny, pliszka górska i zimorodek.