Zdrowe macierzyństwo.

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach rozpoczął realizację projektu pt. „ Zdrowe macierzyństwo- II edycja”realizowanego w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Edycja 2016

Inicjatywy skierowane są do mieszkańców 8 Gmin Powiatu Tomaszowskiego, a działania prowadzone są w Szkołach Podstawowych i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej. Zaplanowane zadania realizowane są w okresie od 22 sierpnia 2016 roku do 31 grudnia 2016 roku i będą odbywały się w Gminach: Rachanie, Jarczów, Tarnawatka, Ulhówek, Łaszczów, Tyszowce (SP w Kazimierówce), Tomaszów Lubelski (SP w Podhorcach), Krynice.

Celem projektu jest zwiększenie jakości i dostępności usług świadczonych na rzecz osób zagrożonych i doznających przemocy w rodzinie i tym samym zmniejszenie zjawiska przemocy w rodzinach.

W ramach zaplanowanych działań zakłada się ;

• indywidualne wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, prawne (Punkt Konsultacyjny),
  • pogadanki profilaktyczno – terapeutyczne dla rodziców,
  • spotkania z nauczycielami nt. procedury Niebieskie Karty,
  • warsztaty dla dzieci nt bezpieczeństwa dzieci w Internecie,
  • grupy wsparcia dla osób zagrożonych i dotkniętych przemocą,
  • poradnictwo prawne, psychologiczne i pedagogiczne dla przedstawicieli służb i instytucji pracujących na rzecz przeciwdziałania przemocy,
  • konkurs plastyczny „Przemocy mówimy NIE!”

Wszystkie działania są bezpłatne!

Szczegółowe informacje dotyczące projektu są udzielane w SOW w Tyszowcach pod nr telefonu: 846619587 oraz w Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej i Szkołach Podstawowych w/w gmin.