Wizyta delegacji z Rejonu Żabinkowskiego – Białoruś .

W dniu 28 czerwca br. po raz pierwszy do Tomaszowa Lubelskiego przyjechała delegacja z Rejonu Żabinkowskiego, Obwód Brzeski, Republika Białoruś na czele z Panem Dmitrym Gorodetskym – Przewodniczącym Żabinkowskiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego Republiki Białoruś.
Celem wizyty było podpisanie Listów intencyjnych, które rozpoczynają procedurę nawiązania współpracy pomiędzy Powiatem Tomaszowskim a Rejonem Żabinkowskim i Miastem Łaszczów.
Planowane partnerstwo ma na celu współpracę przy aplikowaniu o środki z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020 finansowanego z Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.