Podwójny jubileusz w Szarowoli

W dniu 17 lipca jubileusz 90-lecia istnienia obchodziła Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szarowoli, a 20-lecie pracy artystycznej Zespół Ludowy „Szarowolanki”. Uroczystości zainaugurowała msza św. w Kościele pw. Krzyża Świętego w Szarowoli, po której zgromadzeni udali się na miejsce uroczystości – plac przy Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II. Uczestnikom uroczystości towarzyszyła Orkiestra Dęta z Łosińca pod batutą p. Janusza Kiecany. Uroczystość rozpoczęta została meldunkiem dowódcy uroczystości – Komendanta Gminnego OSP druha Mariusza Pitury, odegraniem hymnu państwowego i podniesieniem flagi. Historię OSP w Szarowoli przybliżył Prezes OSP druh Paweł Pitura, a o 20 latach działalności „Szarowolanek” opowiedziała kierowniczka grupy p. Elżbieta Pitura. Podczas spotkania dokonano wręczenia medali i odznaczeń wszystkim zasłużonym strażakom. Nie zabrakło również okolicznościowych przemówień, podziękowań i symbolicznych prezentów dla OSP z Szarowoli i „Szarowolanek”. Tadeusz Stanibuła- Urzędujący Członek Zarządu w imieniu władz powiatu tomaszowskiego podziękował jubilatom za dotychczasową działalność oraz życzył dalszych osiągnięć i sukcesów w dalszej działalności. Wręczył Zespołowi Ludowemu ,,Szarowolanki” oraz OSP w Szarowoli okolicznościowe dyplomy.
Na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Szarowoli, po których wystąpiły członkinie Zespołu Ludowego „Szarowolanki”. Po koncercie dzisiejszych jubilatek na scenie wystąpili kolejno: Ludowy Zespół Śpiewaczy „Sąsiadeczki” z Łaszczówki, Zespół Wokalny „Vocantes” z Podhorzec i Zespół Ludowy „Kalina” z Rudy Wołoskiej. Ostatnią z atrakcji w ramach części artystycznej był koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Łosińca. Wszyscy zgromadzeni mieli możliwość skosztowania grochówki, bigosu i innych przysmaków przygotowanych specjalnie na tę okazję.